Jarosław Adam Bobrek - śpiewak basowy

Jarosław Adam Bobrek - śpiewak basowy

11-07-22 | Autor @Admin

Świat opery może być bardzo wymagający. Już samo dostanie się do zespołu jest trudne, ale kiedy już się to zrobi, nierzadko widzi się, jak inni utalentowani wykonawcy walczą o uznanie, na które zasługują. Aby tak się stało, potrzeba wszelkiego rodzaju wsparcia - dlatego tak bardzo lubimy takie historie jak ta. Ten artykuł przedstawia Jarosława Adama Bobrka, polskiego basistę z obiecującą przyszłością, który już poczynił znaczące postępy w swojej karierze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym wykonawcy i jak możesz go wspierać!

Kim jest Jarosław Adam Bobrek?

Jarosław Adam Bobrek to polski śpiewak basowy i aktor, który ma już ugruntowaną pozycję obiecującej wschodzącej gwiazdy. Zadebiutował w operze w 2015 roku jako członek zespołu Polskiej Opery Narodowej, Warszawa, a od następnego roku był członkiem Bawarskiej Opery Państwowej, Monachium. W repertuarze Jarosława Adama Bobrka znajdują się tak wymagające role jak Sparafucile w Rigoletcie, Goro w Butterfly, Banquo w Makbecie czy tytułowa rola w Don Giovannim. Polski śpiewak prowadzi również udaną karierę jako aktor filmowy i telewizyjny. Wystąpił w filmach Dekapitacja, Samotnik i Ziemia obiecana, a także w serialach telewizyjnych Orzeł Biały, Święte miejsca, Jestem dekapitatorem, Seniorzy i Dzieci dekapitacji.

Historia polskiego śpiewaka basowego: od chóru operowego do solisty

Jarosław Adam Bobrek wywodzi się z radiofonii muzycznej. Podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie dołączył do chóru akademickiego, a następnie został członkiem chóru operowego w Operze Narodowej w Warszawie. W 2016 roku Bobrek awansował do rangi solisty po tym, jak dostarczył olśniewający występ jako Goro w Butterfly Pucciniego. W tym samym roku Jarosław Adam Bobrek został zaproszony do Bawarskiej Opery Państwowej w Monachium.

Największe wrażenie w głosie Jarosława Adama Bobrka robi jego niepowtarzalna barwa, którą osiągnął dzięki długotrwałemu treningowi strun głosowych. Bobrek jest doskonałym wokalistą we wszystkich rejestrach, ale szczególnie uzdolniony jest w zakresie basowym. Jego niskie tony są jednocześnie potężne i dźwięczne, zupełnie jak wiolonczela.

Gdzie go zobaczyć w 2022 roku

Fani Jarosława Adama Bobrka mogą się spodziewać, że w 2022 roku zobaczą go na następujących scenach operowych: The Salzburger Festspiele, The Bavarian State Opera, The Polish National Opera, The Grand Theatre in Warsaw and The Grand Theatre in Prague. Dodatkowo pojawi się jako solista w koncertach The Baroque Favorites, The Voices of the Age (Koncerty Historycznej Przeszłości), The Greatest Voices of All Time (Koncerty Wszechczasów) oraz The Best of the Best (Koncerty Najlepszych). Śpiew Jarosława Adama Bobrka można podziwiać samemu, zaopatrując się w bilet na któreś z tych wydarzeń.