Dlaczego warto uczyć się śpiewu

Dlaczego warto uczyć się śpiewu?

Jeśli kiedykolwiek byłeś na karaoke, wiesz, że śpiewanie jest świetnym lodołamaczem. Jest to również coś, co może być dość nerwowe przed obcymi ludźmi. Ale istnieje wiele korzyści z nauki śpiewu, nawet jeśli na początku wydaje się to trochę przerażające. Nawet jeśli czujesz, że twój głos jest słaby, lub że inni ludzie mają dużo więcej naturalnych zdolności niż ty, nauka śpiewu ma pewne niesamowite korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nauka śpiewu nie jest łatwa dla każdego, ale z praktyką i determinacją, każdy może nauczyć się tych umiejętności. Śpiewanie nie tylko poprawi Twoje życie społeczne i pomoże rozwinąć nowe przyjaźnie lub relacje, ale obniży poziom stresu i pomoże Ci lepiej spać w nocy. Oto kilka powodów, dla których powinieneś zacząć uczyć się śpiewać już dziś!

 1. Śpiew wpływa pozytywnie na zdrowie
  Być może zauważyłeś, że niektórzy ludzie mają smykałkę do dbania o siebie, podczas gdy inni są bardziej podatni na wypadki. Istnieje bezpośrednia korelacja pomiędzy tym, jak dobrze dbamy o siebie, a naszym zdrowiem. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś powiedzenie "Dbaj o siebie, abyś mógł dbać o innych", to właśnie to oznacza. Jeśli jesteś osobą, która ma tendencję do śpiewania pod prysznicem lub śpiewania w samochodzie, śpiewanie jest dobre dla twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Śpiew to nie tylko świetny sposób na wyładowanie emocji - ma on również realne korzyści zdrowotne. Kiedy śpiewasz, twoje płuca rozszerzają się i kurczą, co zwiększa przepływ tlenu i krwi do reszty ciała. Śpiewanie obniża również ciśnienie krwi, zwiększa tętno i przyspiesza metabolizm.
 2. Śpiew rozwija twoją osobowość
  Twoja osobowość to połączenie Twoich nastrojów, tego jak się wyrażasz i jak wchodzisz w interakcje z innymi. Śpiewanie może pomóc Ci rozwinąć bardziej pozytywne spojrzenie na życie i w ten sposób pomóc w rozwoju Twojej osobowości. Kiedy uczysz się śpiewać, musisz nauczyć się być pewnym siebie, wygodnym i kontrolować swój głos.

  Musisz nauczyć się wyrażać siebie w sposób, który jest dla Ciebie wygodny. Musisz nauczyć się być zdyscyplinowanym i rozwinąć poczucie czasu. Musisz nauczyć się cierpliwości i wytrwałości, a także wiedzieć, kiedy musisz pracować ciężej. Wszystkie te umiejętności mogą pomóc Ci rozwinąć silniejsze poczucie własnej wartości i pomóc Ci stać się bardziej pewnym siebie.

 3. Śpiewając łączysz się z innymi ludźmi
  Kiedy śpiewaliśmy jako dzieci, śpiewaliśmy, aby połączyć się z innymi. Śpiewaliśmy, aby podzielić się naszymi uczuciami, podzielić się naszymi nadziejami i marzeniami oraz połączyć się z innymi. Być może zapomnieliśmy o tej umiejętności śpiewania dla połączenia, i śpiewania dla miłości. Ale śpiewając dla innych, możemy odkryć tę zdolność na nowo. Możemy używać śpiewu jako sposobu na połączenie się z innymi, jako sposobu na uzdrowienie i jako sposobu na dzielenie się naszymi uczuciami.

  Jest to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i znalezienie połączenia z kimś, kto może nie być w stanie łatwo wyrazić siebie. Kiedy śpiewasz dla innych, dajesz, co jest najlepszym prezentem, jaki możesz zaoferować. Kiedy śpiewasz dla innych, pomagasz im w uzdrowieniu i łączysz się z nimi w bardzo szczególny sposób.